villa till salu Las Negras, Comarca Metropolitana De Almería
€ 550.000
1 / 11
2 / 11
3 / 11
4 / 11
5 / 11
6 / 11
7 / 11
8 / 11
9 / 11
10 / 11
11 / 11


Klicka på bilderna för att förstora dem
Sovrum | 5 |
Badrum | 5 |
Typ | Villa |
Yta m² | 258 m2 |
Tomt m² | 997 m2 |
Pris | € 550.000 |
Plats | Las Negras ( Almería) |
Objektsnummer | 4546301 |
Om denna fastighet
VILLA MED HAVSUTSIKTER I LAS NEGRAS - NÍJAR - ALMERÍA - SPANIEN - CABO DE GATA-NÍJAR NATURPARK (Biosfärreservat-Geopark)
I urbaniseringen "Los Cortijillos" erbjuder vi dig ett under för dina sinnen.
På en 997 m2 tomt med en uppvärmd pool har vi ett hus på 258 m2.
Ägarna gjorde rehabiliteringsarbete i dalen, som vi kan klassificera som NYA. Det släpps av dig och din familj.
VISNINGARNA .... vad ska jag säga till dig, imponerande vackert: Havet, berget, den lilla staden Las Negras, himlen, stjärnorna och grannarnas hem, var och en vackrare.
Den första stugan har två våningar och en terrass.
TERRASEN: Dess åsikter är oslagbara. Det är framkomligt, med stigning av en spiraltrappa, men du kan placera en annan typ av trappa eller en hiss. Det är upplyst. Golvet är av polerad betong. Och det är klart; med vatten, avlopp och el för att skapa ett utekök och för alla evenemang du vill hålla på terrassen. 300-litersbehållaren finns också i den för tappvarmvatten (noll elförbrukning). Du kan överväga att placera solpaneler för egenförbrukning och därmed ha din pool uppvärmd på vintern och luftkonditionering på sommaren utan några ekonomiska kostnader. Du bestämmer.
FÖRSTA GOLV: Vacker entrédörr som leder till vardagsrummet med terrass. Med havsutsikt, öppen spis. Kök med terrass, där du kan placera ett bord och njuta av alla måltider med utsikt över havet, trädgården, poolen och staden Las Negras. Badrum med dusch, sovrum med stort fönster och vacker utsikt, badrum med privat dusch. Caracol Trappa för att gå upp till terrassen eller gå ner till lägenheterna B och C.
Vi har kallat denna våning lägenhet A.
Bottenvåning: På denna våning har vi tre lägenheter med ingångar från utsidan, oberoende, från trädgårdsområdet. Och två av dem kan nås från övervåningen via spiraltrappan.
- Lägenhet B: Den har egen ingång via trappan till vänster om parkeringsplatsen med två utrymmen. Denna lägenhet är en studio, där huvudrummet är inrett som ett sovrum - vardagsrum - matsal. Det har också ett kök. Omklädningsrum-garderob. Badrum med dusch. Och utgång till en terrass med havsutsikt. Från denna lägenhet har du tillgång till poolområdet genom en privat stig.
- Lägenhet C: Oberoende yttre ingång och kan nås från övervåningen med spiraltrappa. Den är också konfigurerad som en studio och har en täckt terrass med utsikt över havet, trädgården och poolen. Det har ett badrum med dusch och naturligt solljus genom "solrör" från terrassen. Och laga mat.
- Lägenhet D: Oberoende ingång. Denna lägenhet har en terrass med utsikt över havet, trädgården och poolen. Den består av ett sovrum, ett vardagsrum / matsal, ett kök med naturligt solljus "solrör" från terrassen och ett duschbadrum.
GARDEN är ett område som ska utvecklas, det har oändliga möjligheter, som du säkert redan föreställer dig, och som kommer att göra ditt liv mycket trevligt. Vissa palmer kommer säkert att ge dig den sista handen.
POOLEN är ett underverk, tillverkat av vitt mikrocement, vilket ger vattnet en turkos färg som du säkert kommer att älska. Den är lång, perfekt för simning och sport. Inte för djupt, tänker också på barnen. Den har en renare och en värmepump för att värma poolvattnet; Du bestämmer temperaturen och njuter av din pool året runt. Utanför poolområdet med krämfärgat polerat cement. Dusch.
KONSTRUKTIVA UPPGIFTER:
- Lergolv, vackert. Fönster och dörrar av massivt trä, av förstklassig kvalitet, oklanderlig förslutning, lutning och vridning, och med tvåglasfönster. Luftkammare i väggar och tak med värmeisolering. Mer än fyrtio ledande strålkastare med låg förbrukning i trädgården, som ger en elegant touch till hela trädgården, de yttre trapporna, poolen och den övre terrassen.
Den levereras med vita aluminiumdörrar i ingångarna till yttre trappor. Och med ett ljungstaket ute för att bevara integriteten.
Perfekt för stora familjer med självständiga barn.
Perfekt för affärer.
OCH OCH ...... ALLT ... NYTT, HELT NYTT!
Energiförbrukning
≤ 55A
|
XXX |
55 - 75B
|
|
75 - 100C
|
|
100 - 150D
|
|
150 - 225E
|
|
225 - 300F
|
|
> 300G
|
Utsläpp
≤ 10A
|
XXX |
10 - 16B
|
|
16 - 25C
|
|
25 - 35D
|
|
35 - 55E
|
|
55 - 70F
|
|
> 70G
|
Om säljaren
Adress | Calle Estrella Polar 30 04116 Las Negras Spanien |
Språk | engelska, spanska |
Ungefärlig plats
Kartpositionen är ungefärlig. Kontakta säljaren för exakta detaljer.