Om denna fastighet
Spektakulär fristående villa med 507 m2 mark i El Ventorrillo Urbanisation (Vegas del Genil) bara 10 minuter från Granada.
Huset har en semi-källare, bottenvåningen och första våningen, alla förbundna med interna trappor.
Halvkällaren består av ett stort inrett kök, vardagsrum, garage och 2 rum som fungerar som avlastning eller förråd. På bottenvåningen hittar vi en stor veranda, hall, badrum, ett stort vardagsrum, tvättstuga och kökskontor med direkt tillgång till trädgården där vi hittar en stor pool. Den övre våningen består av ett stort sovrum med terrass och ett komplett badrum möblerat med eget badrum, ytterligare två sovrum, samt ytterligare ett fullt utrustat badrum.
Utanför har vi en grill- och fritidsplats, med olika miljöer och en rymlig träpergola. Fruktträd utgör en annan av husets områden. Naturgrästrädgård med sprinkler och droppbevattning.
Kvaliteter med oljeeldning, kallvärmepumpar i husets alla rum, flytande golv, tvåglasfönster och inbyggda myggnät.
Du kan njuta av komforten i ett hem med ett utmärkt läge, orientering och enkel åtkomst. väldigt soligt.
Inga avgifter.